Programista PHP MySQL
o programowaniu w PHP słów kilka

Niezbędne narzędzie dla webmasterów

Opublikowano dnia Sunday, 7 May 2006 przez Łukasz Jarzembowski

Jeżeli tworzysz strony internetowe, lub dopiero zamierzasz to robić - najpierw sprawdź, jak robią to inni. Najlepsza do tego celu będzie Mozilla Firefox.

Aby pobrać Mozillę Firefox’a kliknij w banner powyżej. Po prostej instalacji będziesz mógł korzystać ze wszystkich dobrodziejstw tej przeglądarki.

Pierwszą fajną rzeczą jest podgląd źródła aktualnie przeglądanej strony - przez wciśnięcie Ctrl+U. Edytor związany z Mozillą ma wbudowane kolorowanie składni HTML, co znacznie upraszcza analizę kodu (w MSIE mamy do dyspozycji w zasadzie tylko notatnik).

Podgląd źródła w Mozilla FireFox

Drugą, najlepszą moim zdaniem cechą Mozilli jest rozszerzenie “Web Developer”. Można je pobrać z tej strony. Pozwala ono na “zorientowanie się” w konstrukcji strony przez zaznaczenie warstw, tabel i innych znaczników HTML oraz na pokazanie ich atrybutów. Wtyczka ma również rozszeżenie pozwalające edytować “w locie” style CSS, pokazywanie ciasteczek i innych informacji, np. nagłówków z serwera.

Na prawdę polecam :-)

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, proszę go
lub poleć przez inne serwisy społecznościowe: dodajdo    
Łukasz Jarzembowski Łukasz Jarzembowski, autor bloga - od 2006 roku łudzi się, że będzie bogaty... ;-) ale nadal ciężko nad tym pracuje. Programuje, bloguje, i pozycjonuje, tworząc i promując swoje e-biznes­y. kontakt
 

Wpisy podobne do "Niezbędne narzędzie dla webmasterów"

    No related posts

Skomentuj