Programista PHP MySQL
o programowaniu w PHP słów kilka

Apache + PHP + MySQL = WAMP

Opublikowano dnia Saturday, 29 July 2006 przez Łukasz Jarzembowski

Właśnie dokonałem reinstalacji systemu na swoim domowym komputerze. Jako że chciałem móc na nim tworzyć serwisy internetowe, zainstalowałem pakiet WAMP.

WAMP to pakiet dla Windows zawierający serwer Apache, MySQL i PHP. Pakiet jest dosyć często uaktualniany, a w wersji na dzień dzisiejszy (1.6.4a) posiada:

  • Apache 2.0.58
  • PHP 5.1.4 + PECL
  • SQLitemanager 1.2.0
  • MySQL 5.0.22
  • Phpmyadmin 2.8.1

Jak na razie, jestem z niego zadowolony. Działa nawet mod_rewrite :-). Jedyny problem, jaki do tej pory dostrzegłem to konwersja polskich znaków przy połączeniu PHPMySQL. Na szczęście można go rozwiązać, zadając od razu po połączeniu z bazą zapytanie:

set names ‘latin2′

Postaram się jeszcze rozwiązać ten problem od strony serwera - żeby nie trzeba było wykonywać powyższego zapytania w każdym skrypcie, ale to już później… A może Ty wiesz jak ten problem rozwiązać? Czekam na maile i komentarze.

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, proszę go
lub poleć przez inne serwisy społecznościowe: dodajdo    
Łukasz Jarzembowski Łukasz Jarzembowski, autor bloga - od 2006 roku łudzi się, że będzie bogaty... ;-) ale nadal ciężko nad tym pracuje. Programuje, bloguje, i pozycjonuje, tworząc i promując swoje e-biznes­y. kontakt
 

Wpisy podobne do "Apache + PHP + MySQL = WAMP"

    No related posts

Skomentuj