Programista PHP MySQL
o programowaniu w PHP słów kilka

PewnaGrupa - okazja dla freelancerów

Opublikowano dnia Tuesday, 21 April 2009 przez Łukasz Jarzembowski

Jakiś czas temu na rynku pojawiła się ciekawa inicjatywa “wyrwania” marży agencjom interaktywnym. Jak napisał Grzegorz Marczak:

Nie jest chyba sekretem, że kiedy agencja wycenia nam projekt na np: 30 tysięcy złotych to przeważnie kończy on u freelancera który zarabia na tym pewnie 5 tysięcy (i to jak dobrze pójdzie). Oczywiście “agencja” dokłada do tego całą otoczkę kreatywności, indywidualnego podejścia, budowania wizerunku i dobre biuro po to aby robiło na kliencie efekt itp.

Tę ponad 80% marżę ma zmniejszyć inicjatywa Artura Kurasińskiego i współpracujących z nim freelancerów - PewnaGrupa.pl. Z jednej strony skorzystają na tym zleceniodawcy, z drugiej zapewne* freelancerzy.

Niestety na www.PewnaGrupa.pl od dwóch tygodni stoi strona-zaślepka, która IMHO nie zachęca zbytnio klientów do kontaktu. Byćmoże pomysłodawcy zdobyli już tyle zleceń, że nie mają czasu na poprawianie swojej prowizorki?

PewnaGrupa jest oczywiście otwarta na nowych freelancerów. Jednak nad dołączeniem do niej trzeba się poważnie zastanowić. Na stronie bowiem “straszą” lojalkami i wyłącznością na Twoją osobę (nawet jeżeli ich klient będzie chciał zatrudnić Cię na etacie, będą od tego pobierać prowizję!).

Jeżeli jesteś freelancerem bez “marki” i kontaktów, PG to dosyć dobry sposób na “złapanie zlecenia”. Na pewno lepszy niż zlecenia.przez.net, gdzie panuje silna konkurencja cenowa.

* - piszę “zapewne”, ponieważ nie znalazłem na stronie informacji ile dokładnie będzie wynosić marża narzucana przez PG. Wygląda raczej na to, że freelancer tej informacji nie uzyska, gdyż sam ustala swoją stawkę.

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, proszę go
lub poleć przez inne serwisy społecznościowe: dodajdo    
Łukasz Jarzembowski Łukasz Jarzembowski, autor bloga - od 2006 roku łudzi się, że będzie bogaty... ;-) ale nadal ciężko nad tym pracuje. Programuje, bloguje, i pozycjonuje, tworząc i promując swoje e-biznes­y. kontakt
 

Wpisy podobne do "PewnaGrupa - okazja dla freelancerów"

    No related posts

Skomentuj