Programista PHP MySQL
o programowaniu w PHP słów kilka

Program do rozliczenia PIT za 2008 rok

Opublikowano dnia Tuesday, 13 January 2009 przez Łukasz Jarzembowski

Jak co roku, tak i teraz trzeba będzie rozliczyć się z różnych dochodów przed Urzędem Skarbowym. Ryczałtowcy do końca stycznia, pozostali do końca kwietnia. Znalazłem program, dzięki któremu wypełnianie PITów jest proste, lekkie i przyjemne…

… o ile w ogóle wypełnianie PITów może być “proste, lekkie i przyjemne” ;-) Ja rozliczam się sam i nie mam z tym większych problemów, a już z programem PITy 2008 to na prawdę “pestka”.

Program oprócz wszystkich podstawowych deklaracji rocznych, posiada funkcje ułatwiające dokonanie prawidłowego rozliczenia (automatyczne obliczenia, podpowiedzi itp.). Na prawdę polecam. Tym bardziej, że jest darmowy :-)

Chwileczkę… darmowy? przecież niedawno pisałem, że nie ma nic za darmo. Owszem, bo model biznesowy producenta programu zakłada pobieranie opłat licencyjnych od biru rachunkowych i osób, które dokonują rozliczeń za pieniądze. Chyba im się to sprawdza, bo to już 10 edycja programu! Ponadto zarabiają pewnie na dołączaniu programu do gazet/czasopism (w zeszłym roku dowiedziałem się o programie z Gazety Prawnej) oraz promują przez niego swoje usługi programistyczne.

Czasami więc warto dać coś za darmo ;-)

PS. Oczywiście dochody z Google AdSense rozliczam dzięki temu poradnikowi.

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, proszę go
lub poleć przez inne serwisy społecznościowe: dodajdo    
Łukasz Jarzembowski Łukasz Jarzembowski, autor bloga - od 2006 roku łudzi się, że będzie bogaty... ;-) ale nadal ciężko nad tym pracuje. Programuje, bloguje, i pozycjonuje, tworząc i promując swoje e-biznes­y. kontakt
 

Wpisy podobne do "Program do rozliczenia PIT za 2008 rok"

    No related posts

Skomentuj