Programista PHP MySQL
o programowaniu w PHP słów kilka

PewnaGrupa - okazja dla freelancerów

Tuesday, 21 April 2009 Brak komentarzy »

Jakiś czas temu na rynku pojawiła się ciekawa inicjatywa “wyrwania” marży agencjom interaktywnym. Jak napisał Grzegorz Marczak:

Nie jest chyba sekretem, że kiedy agencja wycenia nam projekt na np: 30 tysięcy złotych to przeważnie kończy on u freelancera który zarabia na tym pewnie 5 tysięcy (i to jak dobrze pójdzie). Oczywiście “agencja” dokłada do tego całą otoczkę kreatywności, indywidualnego podejścia, budowania wizerunku i dobre biuro po to aby robiło na kliencie efekt itp.

Tę ponad 80% marżę ma zmniejszyć inicjatywa Artura Kurasińskiego i współpracujących z nim freelancerów - PewnaGrupa.pl. Z jednej strony skorzystają na tym zleceniodawcy, z drugiej zapewne* freelancerzy.
Czytaj dalej »

Kategorie: Freelancing       Tagi: , , ,
 

Program do rozliczenia PIT za 2008 rok

Tuesday, 13 January 2009 Brak komentarzy »

Jak co roku, tak i teraz trzeba będzie rozliczyć się z różnych dochodów przed Urzędem Skarbowym. Ryczałtowcy do końca stycznia, pozostali do końca kwietnia. Znalazłem program, dzięki któremu wypełnianie PITów jest proste, lekkie i przyjemne… Czytaj dalej »

Osiągnąłem wzrost wydajności…

Monday, 5 March 2007 4 komentarzy »

Wydajność komputera możesz zwiększyć w bardzo prosty sposób - m.in. dokupując pamięci lub stosując program optymalizujący. A co z wydajnością Twojej pacy przy komputerze? Czytaj dalej »

Samsung SyncMaster 940Fn

Thursday, 5 October 2006 3 komentarzy »

Niedawno stałem się posiadaczem w/w monitora LCD. Generalnie jestem z niego zadowolony, mam jednak pewne “ale”… Czytaj dalej »

Apache + PHP + MySQL = WAMP

Saturday, 29 July 2006 Brak komentarzy »

Właśnie dokonałem reinstalacji systemu na swoim domowym komputerze. Jako że chciałem móc na nim tworzyć serwisy internetowe, zainstalowałem pakiet WAMP. Czytaj dalej »

Kategorie: Programowanie       Tagi: , , , ,
 

Podzapytania w MySQL 4.1

Friday, 9 June 2006 Brak komentarzy »

Właśnie odkryłem potencjał podzapytań w MySQL. Co prawda możliwość ta została wprowadzona dosyć dawno, ale do tej pory się tym nie interesowałem… Czytaj dalej »

Kategorie: Programowanie       Tagi: , , , ,
 

Web’owy system operacyjny

Sunday, 21 May 2006 Brak komentarzy »

W najnowszym PHP Solutions pojawił się opis projektu eyeOS - graficznego systemu operacyjnego napisanego w czystym PHP i JavaScript. Czy system operacyjny, który do działania potrzebuje dwa inne systemy ma rację bytu? Spójrzmy na to ze strony użyteczności Czytaj dalej »

Niezbędne narzędzie dla webmasterów

Sunday, 7 May 2006 Brak komentarzy »

Jeżeli tworzysz strony internetowe, lub dopiero zamierzasz to robić - najpierw sprawdź, jak robią to inni. Najlepsza do tego celu będzie Mozilla Firefox. Czytaj dalej »

Walka z robotami

Thursday, 23 March 2006 Brak komentarzy »

SPAMowanie nie zna granic. Roboty, które kiedyś chodziły po stronach w poszukiwaniu adresów e-mail, teraz są już lepiej “uzbrojone” - automatycznie wypełniają wszelkie formularze na stronach WWW… Czytaj dalej »

Kategorie: Programowanie       Tagi: , , ,
 

Nie tylko “Moje” dokumenty

Monday, 20 March 2006 2 komentarzy »

Niedawno miałem wielki problem z komputerem. Windows po prostu nie chciał się uruchomić. Trzeba było zainstalować system powtórnie… Czytaj dalej »